ضوابط پذیرش و اقامت در مجتمع کویری احمد

به نام خداوند بخشنده مهربان

این ضوابط عبارتست از مجموعه ضوابط مربوط به پذیرش مسافران یا گردشگران و ارایه خدمات به ایشان، در محدوده مجتمع کویری احمد که در متن به اختصار مجتمع نامگذاری میشود. محدوده اجرایی ضوابط مجتمع کویری احمد واقع در شهرستان آران و بیدگل، میدان فولاد، کیلومتر ده جاده مرنجاب است که موقعیت مختصات جهانی و راههای تماس و ارتباط با مجتمع در تارنمای مجتمع موجود می باشد.

مسوولیت اجرای این ضوابط بر عهده کلیه ذینفعان است و رعایت آنها بر عهده کلیه افراد حاضر در مجتمع اعم از ذینفعان و گردشگران لازم می باشد و نظارت بر اجرای ضوابط و نیز حسن اجرای آن و تنظیم آنها بر عهده بهره بردار و مدیر مجتمع می باشد. همچنین تبعات ناشی از عمل یا حادثه در خارج از محدوده مجاز مجتمع، بر عهده و مسوولیت مجتمع نمی باشد. ضوابط خدمات مجتمع مطابق شیوه نامه اجرایی ذخیره و ابطال اتاق در واحدهای اقامتی مصوب سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است. علاوه بر این شیوه نامه، رعایت ضوابط پذیرش مصوب مجتمع نیز لازم الاجرا میباشد.

رعایت حجاب شرعی و عرفی و حفظ شئونات اسلامی منطبق بر قوانین کشور و آیین نامه اماکن عمومی مصوب 1363/3/23 هیات وزیران بر عهده مسافر و یا گردشگر است.

مسوولیت عدم رعایت این موارد برای گروهها بر عهده راهنما یا سرپرست آنهاست و بایست پیش از ورود به مجتمع به گروهها توضیح داده شده باشد.

این ضوابط در محل پذیرش نصب شده و مسافر یا گردشگر ملزم به مطالعه و رعایت آنهاست و با علم و آگاهی نسبت به آنها، پذیرش میگردد.

1- ساعت تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه آن حداکثر ساعت 12 ظهر و ساعتهای صرف پذیرایی: صبحانه 8-9:30، ناهار 12:30-14:30، شام 20:30-22:30 میباشد. جهت صرف هر وعده صبحانه یا ناهار یا شام در رستوران مجتمع، نیاز به تهیه رسید (فیش) فردی یا گروهی مرتبط با آن وعده غذایی و ارایه آن به رستوران میباشد.

2- اقامت نفرات مازاد بر ظرفیت اتاقهای مجاز، برای نوزادان زیر دو سال رایگان و برای کودکان 2 تا 12 سال نصف نرخ اقامت محاسبه می گردد.

3- شخص پذیرش شونده و امضاکننده برگه پذیرش، طرف حساب مجتمع و نماینده افرادی است که وی اظهار نموده است.

4- جهت پذیرش گردشگر داخلی ارایه کارت ملی جدید و معتبر وی یا سرپرست خانواده به همراه فهرست کلیه همراهان با شماره ملی ایشان لازم است. ارایه مدرک محرمیت برای کلیه زوجها و یا در اتاقهای مشترک خانوادگی الزامی است.

5- جهت پذیرش اتباع خارجی ارایه گذرنامه معتبر کلیه افراد و ارایه کارت راهنمای ایشان الزامی است.

6- حفظ و نگهداری وسایل و لوازم شخصی مسافران بر عهده ایشان می باشد. ضمنا حفظ و نگهداری محل اقامت و لوازم تحویلی آن، نیز برعهده مسافر بوده و خسارت ناشی از آن در هنگام تسویه از وی یا نماینده ایشان کسر خواهد شد.

7- در صورت وقوع حادثه خارج از محدوده گردشگری مجتمع و نیز در غیر زمانها و مکانهای ایمن اعلامی از طرف مجتمع، مسوولیت ناشی از آن از عهده مجتمع خارج است.

8- جهت پذیرش گروهها یا سازمانها ارایه موارد ذیل الزامی است: ● مجوز یا نامه معرفی شرکت خدمات مسافرتی یا سازمان مربوطه ● فهرست اسامی افراد به همراه کد ملی ایشان یا شماره گذرنامه (تعداد دقیق افراد به علاوه راهنما یا سرپرست و رانندگان و کودکان) ● تصویر کارت راهنمای گردشگری یا کارت ملی سرپرست

9- پذیرش بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تایید پذیرش، فاقد اعتبار است و مجتمع مسوولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

10- تخفیف جهت خدمات اقامتی گروهها و سازمانها تنها با ارایه مجوز درنظرگرفته میشود.

11- خدمات اقامتی روزهای عادی (شنبه تا سه شنبه که تعطیل رسمی یا مابین دوتعطیلی نباشد) دارای تخفیف میباشد.

12- در هنگام ذخیره اتاق یا حداقل ده روز مانده به تاریخ ورود، کل هزینه اقامت و کل هزینه خدمات غیراقامتی بایست پرداخت گردد. در صورت اضافه شدن خدمات، مابقی مبلغ در لحظه ورود بایستی تسویه گردد.

13- اگر در زمان پذیرش، اقامتی لغو گردد هیچ گونه جریمه ای تعلق نخواهد گرفت. تا 6 روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 30 درصد هزینه کل اقامت، از پنج روز تا 48 ساعت قبل از ورود به مجتمع، مبلغ 50 درصد هزینه کل اقامت، از 48 ساعت قبل تا زمان ورود، مبلغ 70 درصد هزینه کل اقامت، کسر میگردد.

14- در صورت اقامت یا استفاده یک اتاق تا دو ساعت، نصف هزینه آن و بیش از دو ساعت کل هزینه آن بایستی پرداخت گردد.

15- ایجاد هر نوع مزاحمت یا سلب آرامش توسط فرد یا افراد در کلیه بخشهای مجتمع ممنوع بوده مشمول لغو اقامت می گردد

16- ورود هر گونه حیوان خانگی و اهلی به مجتمع ممنوع بوده و مشمول لغو اقامت می گردد.

17- همراه داشتن و شرب مشروبات الکلی در کلیه بخشهای مجتمع ممنوع بوده، این موضوع شامل انواع مواد مخدر و روانگردان نیز میباشد و مشمول لغو اقامت می گردد.

18- هرگونه پخت و پز و آوردن هرنوع وسایل گرمایشی و یا آتش زا به داخل اتاقها یا حریم آنها ممنوع بوده و مشمول لغو اقامت می گردد.

19- کندن چوب و گیاهان و تخریب یا سوزاندن آنها ممنوع بوده و مشمول جرایم قانونی میگردد.

20- مصرف هرگونه دخانیات (اعم از سیگار یا قلیان) در اتاقها و سایر بخشهای اقامتی مجتمع ممنوع بوده و مشمول لغو اقامت می گردد.

با تشکر، مدیریت مجتمع